Magneffio – elektrostymulacja dna macicy
Mięśnie dna miednicy to zespół powiązanych ze sobą mięśni, powięzi i więzadeł. Główną ich funkcją jest podtrzymywanie narządów w odpowiednim miejscu, uczestniczą także w procesach wypróżniania i oddychania. Do tych mięśni należą m.in. mięsień dźwigacz odbytu, zwieracz cewki moczowej oraz guziczny. Ta grupa mięśni bierze udział w każdej czynności wykonywanej codziennie: kichaniu, śmianiu się, dźwiganiu.
Dla kogo polecamy zabieg elektrostymulacji mięśni dna miednicy?
Dysfunkcje mięśni dna miednicy pojawiają się głównie u kobiet, szczególnie po porodzie i w starszym wieku. Pierwsze sytuacje, które powinny zwrócić naszą uwagę na ewentualne problemy z mięśniami dna miednicy występują w trakcie wysiłku, kaszlu czy kichnięcia. W tej sytuacji dochodzi do zwiększenia ciśnienia w jamie brzusznej (tłocznia) i wywarcia nacisku na dno miednicy przez narządy w niej położone. W konsekwencji pojawia się niepokojące parcie na pęcherz lub kropelkowe oddanie moczu.
Jeśli zbagatelizuje się problem w dalszym etapie może dojść do takich dysfunkcji jak:
Przyczyn osłabienia lub nadmiernego napięcia dna miednicy może być wiele. Podkreśla się jednak istotny wpływ przede wszystkim nieprawidłowej postawy ciała, porodu, ciąży czy nadwagi. Rozwiązaniem na osłabione mięśnie dna miednicy jest elektrostymulacja, która wykorzystuje falę elektromagnetyczną aby wzmocnić mięśnie kegla. Zabieg jest szybki, bezbolesny, a przede wszystkim efektywny. Jest idealnym rozwiązaniem, aby przygotować ciało do intensywnego wysiłku jakim jest poród, a także jako terapia wzmacniająca po porodzie. Jeśli szukasz rozwiązania na nietrzymanie moczu to ten zabieg jest stworzony dla Ciebie.
Czy zabieg stymulacji mięśni dna miednicy jest bolesny?
Nie, zabieg jest specyficzny w odczuciach, ale nie jest bolesny. Odczuwasz pracę mięśni dna miednicy, ich spinanie i rozkurczanie.
Czy do zabiegu należy się rozebrać?
Zabieg jest wykonywany w ubraniach. Nie wymaga rozbierania. Głowica ukryta jest w formie nieinwazyjnego siedzenia.
Ile trwa zabieg stymulacji mięśni dna miednicy?
To tylko 15 minut nieinwazyjnego zabiegu. Bez problemu można go połączyć z dodatkowym zabiegiem na twarz czy ciało.
Ile zabiegów należy wykonać?
Punktem wyjścia jest 6 zabiegów w przypadku działania prewencyjnego, gdy problem nie jest jeszcze widoczny. W przypadku drobnych potrzeb w kontekście wzmocnienia tej grupy mięśniowej proponujemy 12 zabiegów.
Cena zabiegu | |
---|---|
Koszt 1 zabiegu | 130,- (w promocji 100,-) |